Vremenik informacija

Ovaj tjedan: 2069
Zdrav za 5
Autor: Marija Deanković, 3. 6. 2019.

31. svibnja 2019. održana je još jedna hvale vrijedna aktivnost, prije svega preventivnog, ali i sportsko-edukativnog karaktera.  Riječ je o provedbi preventivnog programa „Zdrav za 5“ koji je realiziran u suradnji s OŠ „Dragutin Tadijanović“, a pod pokroviteljstvom Policijske uprave BPŽ. Projekt se inače provodi na nacionalnoj razini, a mi smo ga povezali sa sportskim aktivnostima.

U sportsko-edukativnim aktivnostima su sudjelovali učenici osmih razreda osnovne škole, te prvih i drugih razreda Ekonomsko-birotehničke škole, a proglašeni su i pobjednici kros natjecanja sa zadatcima vezanim uz preventivna predavanja provedena u sklopu akcije. Učenici su imali priliku iskušati „pijane naočale“ rješavajući motoričke zadatke te su svim sudionicima dodijeljene prigodne diplome.

Nositelji projekta su bili: Irena Held i Krešimir Šimić ispred PU BPŽ, te Mirna Mikić i Zvonimir Majić kao predstavnici svojih škola.