Vremenik informacija

Praksom do posla
Autor: Marija Deanković, 5. 6. 2019.

S početkom lipnja započela je i provedba novog Erasmus+ projekta Ekonomsko-birotehničke škole. Riječ je o projektu Praksom do posla u sklopu kojega će na stručnu praksu u Poljsku ići 25 učenika u zanimanjima ekonomist, upravni referent, poslovni tajnik i hotelijersko-turistički tehničar.

Učenici će na stručnu praksu ići u studenome 2019. godine u gradu Wroclawu u Poljskoj. Projekt je odobrila i financira Agencija za mobilnost i programe EU, a njegova vrijednost je 52.229,00 EUR.

Sudjelovat će moći učenici koji će sljedeće školske godine biti 2. (upravni referent, poslovni tajnik i hotelijersko-turistički tehničar), 3. i 4. razred (ekonomist, upravni referent, poslovni tajnik i hotelijersko-turistički tehničar), a na stručnoj praksi provest će dva tjedna. Tvrtke u koje će ići na stručnu praksu, kao i smještaj, osigurat će partner na projektu, organizacija Futurum iz Poljske. Natječaj za odabir sudionika će biti objavljen na mrežnim stranicama škole u rujnu.

Drago nam je što opet možemo pružiti našim učenicima mogućnost da prošire svoje osobne i profesionalne vidike te steknu nova znanja i vještine koja će im  sigurno pomoći u budućoj karijeri.

Za sve dodatne informacije, zainteresirani učenici mogu pratiti objave na školskoj mrežnoj stranici ili se obratiti koordinatorici projekta, školskoj knjižničarki.

Koordinatorica projekta:
Marija Deanković, prof.