Vremenik informacija

Ovaj tjedan: 2069
Natječaj Složi rečenicu – 1. mjesto za učenika Filipa Soldana
Autor: Marija Deanković, 5. 7. 2019.

Bloomsday Croatia i Gradska knjižnica i čitaonica Pula tijekom svibnja 2019. organizirali su natječaj Složi rečenicu u sklopu 9. izdanja festivala Bloomsday Croatia u Puli. Festival je posvećen irskom piscu Jamesu Joyceu.

Učenici su imali naizgled lagan zadatak – iz zadanoga teksta trebali su odabrati riječi i složiti jednu rečenicu. No, zadan je ulomak teksta iz Uliksa (Episode 17: “Ithaca”) kojega je bilo iznimno teško čitati i razumjeti, jer je riječ o romanu struje svijesti. Odabir pojedinačnih riječi od kojih će se složiti smislena rečenica nije bio nimalo lagan. No, učenici 2.e razreda su se na nagovor prof. engleskog jezika Mirte Kos Kolobarić ipak odlučili sudjelovati u natječaju.

Pobjednici su proglašeni 7. lipnja 2019. godine u Puli, a naš učenik Filip Soldan osvojio je 1. mjesto. Kako nismo bili u mogućnosti otići na dodjelu nagrada, još čekamo priznanja za koja nam je obećano da će stići ubrzo. A obavijest o pobjednicima objavljena je i na mrežnoj stranici Gradske knjižnice i čitaonice u Puli: http://www.gkc-pula.hr/hr/dogadanja/?post_id=1853&post_slug=bloomsday-2019-proglasenje-dobitnika-nagradnih-natjecaja

Čestitke Filipu i ostalim učenicima 2.e razreda koji su se prihvatili ovoga zadatka – Andrijani Špehar i Mariju Đakoviću. Ovo su bile rečenice:

Joy soothes the nature of trouble in society. (Filip Soldan)

A unique wonder of peace heals all from breaking. (Andrijana Špehar)

A unique vision of life assists a delightful lifetime. (Mario Đaković)

Mirta Kos Kolobarić, prof.