Turistička zajednica grada Slavonskog Broda u Ekonomsko-birotehničkoj školi
Autor: Marija Deanković, 1. 10. 2019.

Turistička zajednica grada Slavonskog Broda bila nam je u gostima u utorak, 1. listopada 2019. Direktorica Biljana Lončarić i klaster menadžerica Kristina Šokić predstavile su nam turistički klaster „Slavonsku košaricu“.

Klasteri su udruženja malih i srednje velikih poduzetnika lociranih u relativno ograničenom geografskom prostoru, a koji su angažirani u proizvodnji srodnih ili komplementarnih proizvoda. Turistički klaster „Slavonska košarica“ je neprofitna i nevladina udruga čija je misija promicanje održivog turističkog razvoja regije Slavonije.

Nakon zanimljivog predavanja učenici su odgovarali na pitanja te za točne odgovore bili nagrađeni. Tijekom predavanja mogli smo degustirati proizvode iz najnovije „jesenske košarice“. Saznavši puno toga o „košarici“,  iskoristili smo prigodu i za dogovore o budućoj suradnji.

Željka Poleksić, prof.