Vremenik informacija

Ovaj tjedan: 2069
PBL – Aktivnosti učenika na mobilnosti
Autor: Marija Deanković, 14. 11. 2019.

Učenici na mobilnosti u Italiji u sklopu Erasmus+ projekta Problem based Learning sudjeluju u radu međunarodnih timova koji se sastoje od 3 učenika iz Italije i po jednog učenika iz ostalih zemalja partnera. Naši učenici odabrani su kao predstavnici skupina, te su održali kratko izlaganje o metodologiji problemskog učenja nakon čega su javno pohvaljeni zbog poznavanja engleskog jezika i zalaganja u timu.

Nakon toga krenuli su na prvi korak rješavanja konkretnog primjera problemskog učenja. Poslijepodnevne sate učenici su proveli u obilasku Perugije. Treći dan mobilnosti učenici su predstavili rezultate rješavanja prvog koraka problemskog učenja te su dobili smjernice za završnu prezentaciju kojom će prikazati rješenja cjelokupnog rada na projektu.

Nakon ovih aktivnosti učenici su posjetili susjedni gradić Todi u kojem su imali priliku upoznati gradonačelnika koji im je uručio prigodne poklone.

Dajana Karakaš, prof. i Igor Bjelobabić, prof.