Vremenik informacija

Ovaj tjedan: 2069
Posjet Muzeju Brodskog Posavlja
Autor: Marija Deanković, 22. 11. 2019.

Učenici 2. f i 3. f razreda početkom tjedna posjetili su MBP i vrlo zanimljivu i edukativnu izložbu pod nazivom: „NIKOLA TESLA, čovjek koji je rasvijetlio svijet“. Voditelj muzeja je učenicima prezentirao Tesline izume koji su pospješili napredak i razvitak čovječanstva.

S ponosom možemo reći da je Nikola Tesla i hrvatski znanstvenik, iako je najveći dio života proveo i izuma stvorio u Americi. Promatrajući njegove izume i sve ono što mi koristimo danas, zahvaljujući izumu struje visokih frekvencija, s pravom se može reći da je on genijalni um, izniman i izuzetne inteligencije, čovjek koji nadilazi granice vremena i prostora.

Svoje zamisli, ideje i snove kroz svoje genijalne patente pretvorio je u realne i iskoristive. To je čovjek koji je dao ogroman doprinos čovječanstvu. Svoja životna djela posvetio je na dobrobit čovječanstva, dao je  čovječanstvu mnogo, a malo dobi zauzvrat.

Tesla je danas naše svjetlo u stanu, na ulici, tramvaju… danas se mi koristimo njegovom ostavštinom. I ovaj posjet učenika neka bude djelić zahvale čovjeku koji je zaista rasvijetlio svijet.

Ana  Mladinović, dipl. ing.