Europska nagrada za eTwinning projekt Every Vote Counts

Autor: Marija Deanković, 18. 4. 2019.

Učenici naše škole, s prof. Opačak, uredili su pano u predvorju škole kako bi predstavili rezultate rada na eTwinning projektu Every Vote Counts koji je prošloga tjedna osvojio europsku nagradu. Početak je to aktivnosti u travnju i svibnju kojima će se (punoljetne) učenike škole podsjetiti na važnost promišljanja o svome pravu, ali i građanskoj dužnosti - glasati na predstojećim europskim izborima.

Projekt Every Vote Counts uključuje izradu dvaju videoradova u sklopu (inter)nacionalne kampanje #OvajPutGlasam, Tricider debatu europskih partnera iz Njemačke, Belgije, Italije i Hrvatske na temu Zašto bi mladi trebali glasati... i Kako potaknuti mlade da glasaju na predstojećim europskim izborima, diseminaciju aktivnosti debatnoga kluba i mobilnosti učenica naše škole te izradu promidžbenih materijala za europske izbore. Na panou su izloženi radovi učenika - naših i europskih eTwinnera s jasnom porukom: Europa je velika obitelj... i svaki glas je važan!

Projekt je prošloga tjedna, temeljem projektne  prijave eTwinning partnerice iz Njemačke, odabran kao jedan od 23 pobjednička projekta europskoga natjecanja i, prema službenoj obavijesti organizacije European Movement Germany i njemačke nacionalne agencije za podršku eTwinning projektima, u tjednima koji slijede možemo očekivati službene potvrde za učenike i nagradu. Projekt je trenutno u diseminacijskoj i evaluacijskoj fazi, a predložen je i hrvatskoj agenciji za dodjelu nacionalne oznake kvalitete. (Ne sumnjamo da će istu i dobiti jer, podsjetimo, ovaj je projekt bio platforma za nastajanje drugoga, većega - EU4mE&U - koji je u ožujku proglašen najuspješnijim hrvatskim projektom za mlade s europskom dimenzijom.)

Ivana Opačak, prof.

Ispis statistike od 7. 9. 2020.