Vremenik informacija

Novi Erasmus+ KA1 projekt Ekonomsko-birotehničke škole – Fin(sk)a kroativna škola
Autor: Marija Deanković, 14. 6. 2019.

Ekonomsko-birotehnička škola počet će s provedbom još jednoga Erasmus+ projekta -  Fin(sk)a kroativna škola. Projekt je odobren i financiran od strane Agencije za mobilnost i programe EU, u sklopu Erasmus+ programa, Ključna aktivnost 1 u području općeg obrazovanja - broj projekta: 2019-1-HR01-KA101-060283.

Projekt će obuhvatiti mobilnost 8 djelatnika škole u Finsku, krajem ožujka 2020. Djelatnici će sudjelovati u aktivnosti kolegijalnog opažanja nastave (job shadowing) u školi  Hämeenlinnan Lyseon lukio, koja već ima bogato iskustvo u raznovrsnim europskim projektima.

Kroz kolegijalno opažanje nastave finskih kolega s naglaskom na modernizaciji nastave engleskog i njemačkog jezika, primjeni inovativnih nastavnih metoda i IKT alata, izradi vlastitih nastavnih materijala te promatranju rada rukovodstva, marketinga i administracije škole, djelatnici Ekonomsko-birotehničke škole steći će potrebna znanja i kompetencije koje će implementirati u vlastiti nastavni rad kako bi se kod učenika također razvile jezične, transverzalne, digitalne kompetencije i motivacija za učenje, što će im na tržištu rada povećati izglede za zapošljivost.

Koordinatorica projekta:
mr.sc. Mirta Kos Kolobarić