Vremenik informacija

Spomen na Dražena
Autor: Marija Deanković, 18. 6. 2019.

Učenici i nastavnici Ekonomsko-birotehničke škole i ove su se godine okupili na natjecanju u pogađanju trica u čast i spomen na našeg Dražena Petrovića.

Dražen Petrović je tragično poginuo 7. lipnja 1993. godine kod Denkendorfa (Njemačka), u prometnoj nesreći. Bio je jedan od najvećih hrvatskih i svjetskih košarkaša, a ono po čemu je bio poseban, je  bila njegova posvećenost radu i treninzima. Nije priznavao talent, samo predani rad, sate i sate provedene u dvorani i po tome i danas svima nama može biti uzor.

U njegovu čast, i mi smo se okupili 7. lipnja, u petak, točno u podne, na vrelom asfaltu našeg školskog igrališta. Sveukupno je nastupilo oko 50 natjecatelja, a u pripetavanju među 10-tak najuspješnijih na kraju je pobjedu odnio Arian Kovačević, učenik 2. e razreda.

Svima nam je ovo bila lijepa prilika da se prisjetimo neponovljivog Dražena, naročito nama nastavnicima koji smo imali sreću gledati njegove izvedbe dok je igrao, a zbog kojih ga pamtimo i po nadimku košarkaški Mozart.

Snježana Cindrić, prof.