Posjet bivše učenice
Autor: Marija Deanković, 17. 2. 2020.

U petak, 14. veljače 2020., godine ponovno se u svoju srednju školu na kratko vratila naša bivša učenica, Matea Maleš, koja je trenutno studentica na 3. godini studija španjolskog jezika i sociologije na Filozofskom fakultetu u Zadru.

Matea je provela jedan sat s 4. e razredom, „hotelijerima“, jer je i sama pohađala taj smjer. Ispričala im je o svojim pozitivnim iskustvima obrazovanja u našoj školi, polaganju državne mature, upisu na fakultet i samom procesu studiranja. Dala im je korisne savjete o upisu, smještaju te radu uz studiranje. Učenici su sami imali brojna pitanja na koja im je naša Matea rado odgovorila – usklađivanju privatnih i studentskih obveza, mogućnosti rada uz studiranje, društvenom životu, itd.

Ponosni smo i jako sretni što nas bivši učenici nisu zaboravili i što su iz ove škole ponijeli mnoštvo lijepih uspomena, rado nam se vraćaju i spremni su pomoći. Nadamo se da će nas Matea uskoro posjetiti kako bismo skupa proslavili njezinu zasluženo stečenu diplomu!

prof. Mirta Kos Kolobarić