Together for the Earth
Autor: Marija Deanković, 26. 5. 2020.

English All Around je natjecanje koje se trebalo održati 4. i 5. travnja u Privatnoj umjetničkoj gimnaziji u Zagrebu. Svi zainteresirani učenici mogli su izabrati način na koji će obraditi temu, a ovogodišnja tema je bila ,,Razmišljajmo održivo!" - Let's think sustainably! Načini obrade teme su bili sljedeći: kratki film, govor, strip, priča...

Nas pet učenica iz 1.E razreda: Dora Fligić, Lorena Čolak, Iva Maglić, Marija Obrovac i Anamaria Opačak odabrale smo kratki film/video. Tema koju smo izabrale bila je recikliranje otpada. Kroz kratki video prikazale smo kako pravilno i odgovorno reciklirati otpad.

Videouradak pogledajte na poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=9rsa7Z2AdO8

Video smo osmislile u vrlo kratkom vremenu, u svega tjedan dana. Rad je u početku tekao sporije, dok smo osmislile gdje ćemo i na koji način snimati. Uživale smo u vremenu provedenom zajedno te ujedno i naučile nešto više o razvrstavanju otpada i očuvanju našega planeta Zemlje. Tekst smo smislile vrlo brzo, a u subotu 22. veljače smo plan uspješno realizirale te snimile video. Uredile smo ga sljedećeg tjedna te je bio spreman za festival. Bile smo vrlo uzbuđene kada smo saznale da smo prošle dalje. Nažalost, zbog trenutne situacije koja se događa u svijetu festival je otkazan, ali to nije zaustavilo našu sreću. Drago nam je što smo imale priliku sudjelovati u ovakvoj vrsti projekta te se nadamo istome sljedeće godine.

Autorice članka: Lorena Čolak, Marija Obrovac i Anamaria Opačak, 1. E