Vremenik informacija

Ovaj mjesec: 2046
Posjet Hrvatskom saboru
Autor: Marija Deanković, 16. 10. 2019.

10. listopada su učenici naše škole (4. c, 4. d i nekoliko učenica 4. e razreda) posjetili Hrvatski sabor u pratnji prof. Lidije Pačić i prof. Damira Štefanića. Hrvatski sabor je predstavničko tijelo građana i nositelj zakonodavne vlasti u Republici Hrvatskoj.

Učenici su prvo obišli Veliku vijećnicu u kojoj se primaju delegacije parlamenata iz drugih država. Prisustvovali su saborskoj sjednici koju su promatrali s galerije za građane. Nakon toga su obišli Malu vijećnicu gdje su susreli nekoliko zastupnika (Davor Vlaović, Domagoj Hajduković, Ljubica Maksimčuk, Stevo Culej) kojima su postavljali aktualna pitanja vezana za koncesiju na izvore vode, problem iseljavanja mladih. Zanimalo ih je i što će se dogoditi sa zemljištima iseljenih ljudi iz Slavonije. Razgovor sa zastupnicima je potrajao duže od sat vremena.

Lidija Pačić, prof.

(Fotografija preuzeta s https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hrvatski_sabor,_Zagreb.JPG)