Vremenik informacija

Ovaj tjedan: 2069
Dan otvorenih vrata HGK
Autor: Marija Deanković, 20. 11. 2019.

Dan otvorenih vrata HGK ove godine održan je 15. studenoga u Zagrebu. U Zagreb su putovali učenici Ekonomsko-birotehničke škole, ekonomisti završnih razreda 4. a, 4. b i 4. g  i po dva učenika iz 3. a, 3. b i 3 .g razreda - ukupno 42 učenika, u pratnji profesorica ekonomske grupe predmeta Maje Antolović i Darije Samardžić.

Predavanja su održale viša stručna suradnica u Odjelu za obrazovanje Stankica Vrban, Vanja Dominović, pomoćnica direktora Sektora za financijske institucije i ekonomske analize HGK i direktor Županijske komore Slavonski Brod, Krešimir Rudec.

Gospođa Vrban iz Odjela za obrazovanje upoznala je učenike sa zadatcima, ustrojem i načinom djelovanja HGK. Gospođa Dominović, pomoćnica direktora Sektora za financijske institucije i ekonomske analize HGK održala je prezentaciju na temu Financijske institucije u RH i značaj financijske pismenosti.

Gospodin Rudec uputio je nekoliko riječi o djelovanju Županijske komore Slavonski Brod. Predavanja su bila dinamična s puno interakcije s učenicima koji su tom prilikom mogli osvojiti simbolične nagrade.

Maja Antolović, prof.