Vremenik informacija

Radionica o financijskom opismenjavanju srednjoškolaca
Autor: Marija Deanković, 10. 2. 2020.

U četvrtak, 6. veljače 2020., na satu predmeta osnove ekonomije kod prof. Antolović posjetile su nas studentice Ekonomskog fakulteta iz Osijeka, naše bivše učenice Ana Lebić i Ema Zorić. Održale su nam interaktivno predavanje o financijskoj pismenosti mladeži.

Već petu godinu obilaze škole diljem Slavonije i Baranje u sklopu Udruge Financijski impuls. Projekt „Financijsko opismenjavanje srednjoškolaca Slavonije i Baranje“ pokrenule su s ciljem poboljšanja te važne pismenosti u životu svake osobe. Doznali smo nešto više o HNB-u, povoljnijim štednjama, osiguranju i sličnim pojmovima koji nam nisu strani jer smo o tome već učili iz stručnih predmeta. Predavanje su se potrudile učiniti što zanimljivijim, koristili smo zastavice za odgovaranje, a bilo je tu i nagrada, pa je bilo jako zanimljivo.

Zadnjih deset minuta sata bilo je odvojeno za Kahoot kviz u kojem smo pomoću svojih mobitela sudjelovali u kratkom testu te time provjerili svoje znanje. Kao pobjednica kviza osvojila sam simboličnu nagradu i mogu očekivati poziv na završno natjecanje koje će se u svibnju održati na EFOS-u.

Maja Poljarević, 4. b