Svjetski dan kravate u 1.a

Autor: Marija Deanković, 19. 10. 2020.

Učenici 1.a razreda fotografirali su se s ravnateljem, razrednikom i profesoricom hrvatskoga jezika 19. listopada 2020. (dan ranije je bio neradni dan) pokraj velike kravate u hodniku naše škole. Učenici su toga dana nosili kravatu.

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Istodobno, kravata je simbol Europe i znak nekih temeljnih ljudskih vrijednosti. Stoga Academia Cravatica proglašava 18. listopada Hrvatskim i Svjetskim danom kravate koji se obilježava svake godine. I mi ga slavimo u našoj školi.

Ponosni smo jer živimo i pohađamo školu u gradu koji je u Austro-Ugarskoj Monarhiji bio poznat kao grad kravate (Krawatten Stadt). Budimo ponosni i sretni jer jedino na takav način možemo svima pokazati koliko je država u kojoj živimo posebna.

Klaudia Velić, 1.a