U Mjesecu hrvatske knjige - "Razlistaj se!"

Autor: Ivana Opačak, 1. 11. 2020.

U Mjesecu hrvatske knjige naši su se učenici (2.c i 3.e razreda) uključili u kreativni natječaj Gradske knjižnice Slavonski Brod za izradu digitalnoga straničnika (popularno zvanog bookmark). Budući je ovogodišnji slogan Mjeseca hrvatske knjige „Razlistaj se!“, učenici osnovnih i srednjih škola Brodsko-posavske županije pozvani su da, prema pravilima natječaja, koristeći predložene digitalne alate, osmisle straničnik koji promovira čitanje i brigu o zaštiti okoliša. Ovaj je natječaj tako poprimio četiri dimenzije - budimo kreativni, budimo digitalni, čitajmo i razmišljajmo kritički/ekološki!

Uvjeti natječaja dostupni su na službenoj mrežnoj stranici organizatora na OVOJ poveznici.

Kao poticaj za kreativno digitalno stvaranje učenika izrađeni su pokazni straničnici profesorica mentorica. Očigledno je da su učenici, "u kreativnome i digitalnom smislu", prerasli one od kojih uče i da svi možemo učiti jedni od drugih.

Uživajte u radovima naših učenika (izrađenih na digitalnoj platformi Canva). Vjerujemo da će neki doživjeti i tiskano izdanje... Možda potaknu i neke druge učenike na kritičko promišljanje i digitalno stvaranje...

Andrej Has i Sara Ratković (3.e)

Sara Ratković (3.e)

Petra Popić (2.c)

Gabrijela Karačić (2.c)

Ena Krajinović (2.c)

Marela Marušić (2.c)

Tea Polunić (2.c)

Karlo Fligić i Gabrijela Kovačević (2.c)

Po završetku natječaja, izrađena je (i na Facebook stranici organizatora objavljena) virtualna izložbia digitalnih radova svih sudionika natječaja.

Izložbu možete pogledati na OVOJ poveznici.

Iskrene čestitke svim autorima/sudionicima natječaja!

Profesorice Dajana Marinić i Ivana Opačak