Dabar - međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Autor: Marija Deanković, 16. 11. 2020.

Prošli tjedan održano je Međunarodno natjecanje iz informatike i informatičkog razmišljanja Dabar. U Hrvatskoj se natjecanje održava već petu godinu. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Učenici naše škole su i ove godine sudjelovali na natjecanju kojemu je pristupio 36 491 učenik iz Hrvatske. Naši učenici su se natjecali u kategoriji Giga Dabar, zadaci za srednjoškolce. Natjecanje su među zainteresiranim učenicima provele profesorice informatike i matematike Nada Lovrić, Ana Seletković, Darija Pastuović i Ivana Matanović. Učenici su pokazali da se razmišljanjem i rješavanjem problema moguće i zabavljati.

„Svaki zadatak na Dabru je prilika za rast, bez obzira riješe li ga pogrešno ili točno, jer Dabar je ovdje kako bismo analizirali, razgovarali, tražili drugačija rješenja i najviše od svega razmišljali. I upravo zato je Dabar najmasovnije natjecanje u Republici Hrvatskoj“, poruka je organizatora Dabra.

Više informacija o samom natjecanju možete pronaći na mrežnim stranicama udruge Suradnici u učenju  http://ucitelji.hr/dabar/  gdje su dostupni zadaci (i rješenja) sa svih održanih natjecanja.

Vidimo se i sljedeće godine, zar ne?