Školski preventivni program

Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Marija Deanković, 14. 12. 2020. 11:05

Privodimo kraju aktivnosti povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti u našoj školi. Organizirane su mnoge radionice na satovima razrednika, na različitim nastavnim predmetima kroz međupredmetne tema učenike se pokušava osvijestiti o važnosti zdravog i sigurnog života bez raznih opojnih sredstava i drugih oblika ovisnosti.

(Ne samo) u Mjesecu borbe protiv ovisnosti - STOP ovisnosti!

Autor: Ivana Opačak, 4. 12. 2020. 14:51

Učenici 1.e razreda na satu razrednika (s prof. Ivanom Opačak) obilježili su Mjesec borbe protiv ovisnosti zajedničkom online debatom s učenicima 2.b razreda Srednje škole Konjščina (pod mentorstvom prof. Dijane Pintarić). Najljepši je to mogući uvod u Europski tjedan strukovnih vještina koji nam predstoji. Učenici su se za ovaj izazov pripremali tijekom višestrukih aktivnosti na nastavi engleskoga jezika (na daljinu i u razredu). Tijekom Zoom sastanka (4. prosinca 2020., 10:20 - 11:00) pokazali su ozbiljnost i zrelost te zauzeli jasan stav: Kažem(o) NE ovisnosti! Svaka je ovisnost loša i to je put koji NE ŽELIM(O) odabrati!

Ovisnost o alkoholu – rezultati ankete

Autor: Marija Deanković, 25. 11. 2020. 10:28

Učenice 1.c razreda provele su anketu povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti. U anketi su sudjelovali učenici svih prvih razreda, a odgovarali su na pitanja vezana uz ovisnost o alkoholu.

Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Marija Deanković, 17. 11. 2020. 12:15

Na samome početku Mjeseca borbe protiv ovisnosti učenici 3. g razreda Ekonomsko-birotehničke škole uključili su se u preventivne aktivnosti i prenijeli poruku o štetnosti uporabe droga.

Obilježili smo Svjetski dan nepušenja

Autor: Marija Deanković, 2. 6. 2020. 09:41

Sudjelovanjem u međunarodnom eTwinning događanju World No Tobacco Day, učenice naše škole pod mentorstvom prof. Mirte Kos Kolobarić obilježile su Svjetski dan nepušenja (31. svibnja).

Ugasi cigaretu jednom zauvijek

Autor: Marija Deanković, 11. 3. 2020. 11:50

U našoj je školi 10. ožujka 2020. održano stručno i poučno predavanje te radionica o pušenju za učenike prvih razreda pod nazivom „Ugasi cigaretu jednom zauvijek“. Predavanje je održala dr. med. Martina Mladinović, specijalizantica onkologije iz slavonskobrodske bolnice „Dr. Josip Benčević“. Predavanje su organizirale profesorice Ana Mladinović i Anita Bašić Jakobović.

Hrvatski dan bez duhanskog dima - 26. veljače 2020.

Autor: Marija Deanković, 26. 2. 2020. 13:45

Na prvi dan korizme (26. veljače 2020.) obilježava se Hrvatski dan bez duhanskog dima, kojim se želi povećati svijest o štetnosti pušenja i posljedicama za zdravlje, a posebno potaknuti pušače na prestanak pušenja.