Vremenik informacija

eLektira

Trebate lektiru, a u školskoj knjižnici je više nema?

Potražite eLektiru!

Na stranicama eLektire  pronađite cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire. Besplatno su dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. Već je postavljeno oko 200 knjiga, te obilje multimedijskih sadržaja, kao što su zvučni zapisi i video materijali. Cilj projekta je na Webu objaviti SVE osnovnoškolske i srednjoškolske lektire - ukupno preko tisuću naslova!

Projekt eLektire je nastao na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, a realiziraju ga CARNet i Bulaja naklada.

Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojimAAI@EduHR elektroničkim identitetom, kojega ste dobili u svojoj školi ili ustanovi.

Ako ne znate koja je vaša korisnička oznaka ili zaporka, obratite se administratoru elektroničkog (LDAP) imenika vaše škole ili matične ustanove. Administrator Ekonomsko-birotehničke škole je tajnica Dragica Filajdić.