Kategorija: Ekonomija | Vijesti

Svjetski dan statistike – 20. listopada 2023.

by | stu 6, 2023 | Ekonomija, Vijesti

Svjetski dan statistike (World Statistics Day) obilježava se 20. listopada svake godine. Povodom toga dana učenici 3. a i 3. b razreda izradili su knjižne oznake u besplatnom alatu Canva na temu Eurostat – europska statistika.

Eurostat je statistički ured Europske unije, odgovoran za objavu kvalitetnih statističkih podataka i pokazatelja iz cijele Europe kojima se omogućuje usporedba među državama i regijama.

Učenici su odabrali sekundarne statističke podatke  koje  su pronašli u bazi podataka Eurostata. Njihove radove možete vidjeli klikom na dokument.

Tea Janković Mikolčević, mag. oec.