Datum objave: 21. listopada 2025.

EBŠ u 72 sata bez kompromisa 2025.

I ove godine, po osmi put, učenici Ekonomsko-birotehničke škole su volontirali u najvećoj dobrovoljnoj akciji u našoj domovini. Ukupno 26 učenika (razredi 2. B, 2. C, 3. C, 3. D, 3. E, 3. F i 4. C) i 7 profesorica (Alaber, Antolović, Brnić, M. Jurić, Kovačić, Maričević i Stvorić) odvažilo se biti na raspolaganju bilo kome i za bilo što 17. i 18. listopada 2025.

U petak poslijepodne učenici su s voditeljima akcija raspodijeljeni u raznovrsne akcije: pokrivanje spremišta za drva, bojanje ograde i garaže u Krajiškoj ulici, uređenje gredica Udruge „Loco-Moto“ te uređenje okoliša OŠ „Milan Amruš“ i Obiteljskog centra u Lopašićevoj ulici. U subotu ujutro, u raznovrsnim akcijama sudjelovalo je 8 volontera iz 3. E razreda kao što su: prikupljanje donacija za Marijine obroke na Gradskoj tržnici i Trgu Ivane Brlić-Mažuranić, ličenje i spremanje prostorija u kući, dvorištima, pokrivanje drvarnice i uređenje okoliša Udruge Regoč u naselju Mikrorajon.

Učenici su poslu pristupili savjesno, odgovorno i beskompromisno. Većina ih je samostalno posjetila Studentski katolički centar i preuzela majice i suglasnosti za akcije. Kolegica Magdalena Brnić koja je prvi put sudjelovala u ovoj aktivnosti izjavljuje: „Sudjelovanje u projektu 72 sata bez kompromisa donijelo mi je dubok osjećaj ispunjenosti i smisla. Bila sam iznimno ponosna, kako na sebe, tako i na sve volontere… Posebno me obradovalo vidjeti koliko mladih ljudi spremno i velikodušno pomaže svojim sugrađanima u potrebi. Ovo iskustvo potaknulo me da se još aktivnije uključim u volontiranje. Tijekom mise zahvalnice osjetila sam veliku radost i zahvalnost Bogu što mi je omogućio sudjelovanje u tako plemenitom i inspirativnom projektu.“

Učenica 2. C razreda L. Matanović ističe kako želi sudjelovati i sljedeće godine te da je iznenađena zajedništvom učenika i nastavnika OŠ „Milan Amruš“ koji su s puno volje prionuli u akciji zajedno s volonterima. Hvala ravnatelju i stručnim suradnicima škole što podržavaju ovu akciju. Slijedi podjela zahvalnica za uloženi trud, vrijeme i dobru volju.

 Mihaela Maričević,

Voditeljica školskog volonterskog kluba „Kapi volje“

Pročitajte još

Natječaj STEM Discovery Campaign 2026 i Europeana

​​Kao i prethodnih nekoliko godina, i ove smo godine sudjelovali u STEM Discovery Campaign 2026. Natječaj organizira Scientix – The Community for science education in Europe, a odabrana je aktivnost provedba scenarija poučavanja i pisanje implementacijske priče....

Klikni pametno! Kviz o lažnim vijestima i AI-u

Pozivamo učenike naše škole, kao i učenike drugih gradskih škola, na sudjelovanje u interaktivnom kvizu posvećenom razvoju medijske pismenosti! Kviz je namijenjen srednjoškolcima te učenicima 7. i 8. razreda osnovne škole, a kroz dinamičan i timski rad sudionici će...

Skip to content