Vremenik informacija

Ovaj mjesec: 2049
„Tadijine jeseni“
Autor: Marija Deanković, 7. 11. 2019.

Rođendan Dragutina Tadijanovića obilježen je književnom manifestacijom „Tadijine jeseni“ 4. studenoga 2019. godine u Spomen-domu Dragutina Tadijanovića. Kao dio manifestacije održana je pjesnička večer s pjesnicima i osobama koji su bili sudionici proslava Tadijanovićevih rođendana, a kojoj su nazočili i učenici Veronika Čalušić i Marko Janković (4. b) te Anamaria Opačak i Iva Maglić (1. e) u pratnji profesorica Ivane Opačak i Dajane Karakaš.

Program je započeo profesor Vinko Brešić koji je govorio o Tadijanovićevim pjesmama, prethodnim rođendanima te brojnim anegdotama. Uslijedili su i ostali poznanici Dragutina Tadijanovića koji su rekli pokoju lijepu riječ prisjećajući se prijateljstva i raznih druženja. Tijekom programa glumac Joško Ševo pročitao je nekoliko pjesama dramatičnim prikazivanjem te izrazio osjećaje i emocije izrečenih stihova kojima smo bili zadivljeni.

Kako biste doživjeli samo dio ove manifestacije te čuli čitanje Joška Ševe, posjetite poveznicu koja se nalazi u nastavku teksta.

Anamaria Opačak, 1. e