Sindikati i kolektivno pregovaranje

Autor: Marija Deanković, 11. 3. 2021.

Učenici 4.c i 4.d imali su 10. ožujka 2021. priliku sudjelovati u radionicama pod nazivom „Sindikati i kolektivno pregovaranje“. Radionice su nastale kao rezultat međupredmetne suradnje nastavnica iz predmeta radno pravo prof. Lidije Pačić i nastavnice Nade Lovrić iz predmeta informatika.

Profesorica Lovrić kao županijska sindikalna povjerenica NSZSSH pripremila je radionicu kroz koju je učenike upoznala sa sindikalnim organiziranjem, poviješću sindikata i njihove važnosti u građanskom društvu. Kolektivno pregovaranje je sastavni dio radnog prava a sindikati nezaobilazni sudionici kolektivnog pregovaranja. Cijela radionica temeljena je na korištenju informatičkih tehnologija kao alata za kvalitetno prezentiranje. Primjer je to učenicima važnosti interdisciplinarnog pristupa  problematici koja pridonosi boljem razumijevanju nastavnih sadržaja.

Nada Lovrić, prof. i Lidija Pačić, prof.