Kalendar za 2023.

Autor: Ivana Opačak, 17. 1. 2023. 19:22

Učenici 3. e razreda Katja RadoševićMarinela Opačak Patrik Aračić danas su (s razrednicom Ivanom Opačak) uredili tematski pano na kojemu je izložen kalendar za 2023. godinu, izrađen u okviru eTwinningova projekta Down EU Avenue. Po ulasku u školu, prije izlaska iz nje, tijekom odmora, naučite nešto novo o europskim institucijama i događajima važnim za osnivanje i funkcioniranje Europske unije.

E-kalendar za 2023. - učimo o EU-u

Autor: Ivana Opačak, 7. 1. 2023. 08:36

Učenici i nastavnici partnerskih škola (ambasadorica Europskoga parlamenta) iz Rumunjske (3), Bugarske, Španjolske i Hrvatske (5) izradili su digitalni kalendar za 2023. godinu u okviru eTwinningova projekta Down EU Avenue. Svaka stranica tematskoga kalendara ukazuje na jedan događaj/datum iz povijesti Europske unije unutar zadanoga mjeseca.

Božićno drvce ambasadora EP-a iz Rumunjske, Bugarske i Hrvatske

Autor: Ivana Opačak, 22. 12. 2022. 21:55

Predbožićno vrijeme provodimo s eTwinning/EPAS partnerima iz Rumunjske, Bugarske i Hrvatske… na daljinu... U Europskoj aveniji ukrasili smo božićno drvce kuglicama koje kriju najljepše želje... Kliknite OVDJE

[više]

eTwinning u strukovnim školama iz Latvije, Poljske, Estonije, Rumunjske i Hrvatske

Autor: Ivana Opačak, 14. 12. 2022. 09:45

Na poziv eTwinningove ambasadorice Ane Marketin-Sedlar, prof. Opačak sudjelovala je 13. prosinca 2022. (17.00 - 18.30) na mrežnome sastanku nastavnika strukovnih škola iz Latvije, Poljske, Estonije, Rumunjske i Hrvatske u cilju lakšeg pronalaženja partnera za eTwinningove projekte nastavnika iz strukovnih škola.

Službeni logotip eTwinningova projekta Down EU Avenue

Autor: Ivana Opačak, 3. 12. 2022. 08:47

Tijekom mjeseca studenoga o. g. sudionici eTwinningova projekta Down EU Avenue imali su priliku predložiti idejno rješenje službenoga projektnog logotipa. Svoje su digitalne radove podijelili u suradničkome Googleovu obrascu s učenicima partnerskih škola iz Hrvatske, Rumunjske i Bugarske. Kreiran je e-natječaj za izbor najuspješnijega logotipa

[više]

O sigurnosti u kiberprostoru s (inter)nacionalnim partnerima

Autor: Ivana Opačak, 7. 11. 2022. 14:55

Ove smo godine u školi prvi put obilježili European Cyber Security Month (Europski mjesec kibernetičke sigurnosti) iako je listopad diljem Europe već 10 godina posvećen toj važnoj temi. Učenici 3. e razreda - Ema Tomašić, Doris Živković, Josip Lucić, Borna Pavelić i Patrik Aračić - surađivali su s eTwinnerima/ mlađim ambasadorima EP-a hrvatskih i rumunjskih škola (u okviru projekta Down EU Avenue) kako bi spoznali i uputili na izazove u kiberprostoru. Danas je organiziran sastanak na platformi Zoom, tijekom kojega su učenici predstavili radove svojih skupina.

[više]

Tjedan eTwinninga u našoj školi Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivana Opačak, 18. 10. 2022. 16:51

Povodom obilježavanja Tjed(a)na eTwinninga danas je, u prostoru bivše garderobe naše škole, održana radionica Od ideje do eTwinningova projekta. Učenici 3. a, s profesoricom hrvatskoga i engleskog jezika Ivanom Opačak, ugostili su 18 učenika Srednje medicinske škole i nastavnicu stručnih predmeta Ivanu Opačak, mag. med. techn., te učenice naše škole dobitnice Nacionalne oznake kvalitete za prošlogodišnji eTwinningov projekt Ulicom hrvatskoga jezika.

Dani Erasmusa u Europskoj aveniji

Autor: Ivana Opačak, 14. 10. 2022. 21:09

Dane Erasmusa obilježili smo s nacionalnim i međunarodnim partnerima u eTwinningovu projektu Down EU Avenue. Učenici (ambasadori EP-a) iz Rumunjske, Bugarske, Španjolske i Hrvatske podijelili su svoje Erasmusove priče u projektnoj grupi na digitalnoj platformi FlipGrid, a prof. Opačak objedinila je njihove audio- i videozapise na Genial.ly interaktivnoj slici. Suradničkim oblakom riječi učenici su poslali jasnu poruku što im znači Erasmus…

Proslava Dana Erasmusa zaključena je Zoomovim sastankom 10 projektnih partnera 14. listopada 2022. (18.00 – 19.30).

[više]

Dani europske baštine, Europski dan jezika i Svjetski dan turizma u razredu i Europskoj aveniji

Autor: Ivana Opačak, 27. 9. 2022. 20:48

Prof. Opačak, s partnericom iz Rumunjske (Gabriela Ciolpan, Tehnološka škola Lazar Edeleanu, Năvodari), pokrenula je međunarodni eTwinningov projekt Down EU Avenue/Europskom avenijom. Projekt je (kao nastavak prošlogodišnjega nacionalnog projekta Ulicom hrvatskoga jezikaregistriran u kolovozu o. g., a trajat će do kraja šk. g.. Trenutno je u uvodnoj fazi (umrežavanja i predstavljanja partnera), a partnerske su škole ambasadorice Europskoga parlamenta iz Hrvatske, Rumunjske, Španjolske, Grčke, Bugarske i Italije. Projektna je suradnja započela zajedničkim obilježavanjem Dana europske baštine, Europskoga dana jezika i Svjetskoga dana turizma.

Virtualna šetnja školom

Šk. god. 2022./23.

Šk. god. 2022./2023.

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.