Zungenbrecher

Uspješan završetak eTwinning projekta "Zungenbrecher"

Autor: Antonija Stvorić, 31. 5. 2021. 16:55

Učenici 1.g, 2.c i 3.d razreda sudjelovali su u razdoblju od 26.5.2021. do 29.5.2021. na online radionicama u sklopu eTwinning projektaZungenbrecher“. Učenike je okupila profesorica engleskog i njemačkog jezika Ana Radočaj početkom ožujka ove godine, a učenici su od tada sudjelovali u nizu projektnih aktivnosti. Završetak projekta planiran je početkom lipnja 2021., a u planu je i prijava projekta za Europsku oznaku kvalitete.

Sastanak projektnih partnera u sklopu eTwinning projekta ZUNGENBRECHER

Autor: Antonija Stvorić, 1. 4. 2021. 17:10

Početkom ožujka ove godine učenici naše škole priključili su se eTwinning projektu na njemačkom jeziku pod nazivom „Zungenbrecher“. Što znači „Zungenbrecher“? Na hrvatskom bismo jeziku ovaj pojam doslovno preveli kao „jezikolomac“, a zapravo se radi o brzalicama, kratkim rečenicama koje se izgovaraju u jednom dahu, u kojima se samoglasnici ili suglasnici ponavljaju u svrhu uvježbavanja izgovora. Postoje u svakom jeziku i dio su usmene kulturne baštine. Neke od najpoznatijih brzalica u hrvatskom jeziku su „Petar Petru plete petlju.“ ili „Riba ribi grize rep.“

Virtualna šetnja školom

Šk. god. 2021./22.