Datum objave: 6. kolovoza 2024.

Nacionalna oznaka kvalitete za projekt Vote4Democracy Ambassadors

Međunarodni eTwinningov projekt Vote4Democracy Ambassadors (2023./2024.) nagrađen je 3. kolovoza 2024. Nacionalnom oznakom kvalitete. Dobitnice su priznanja koordinatorice Gabriela Ciolpan i Ivana Opačak te partneri iz škola ambasadorica Europskoga parlamenta iz Hrvatske, Rumunjske, Grčke, Španjolske i Bugarske.

Dvije su koordinatorice autorice stručnoga članka The Youth Vote for Democracy, objavljenoga u srpanjskome izdanju eTwinningova biltena (eTwinning Newsletter, ISSN 2247-6881, July 2024) urednice Daniele Bunea, eTwinningove ambasadorice iz Rumunjske, moderatorice eTwinningove groupe eTwinning Visibility Group. Članak koji donosi pregled najvažnijih projektnih aktivnosti dostupan je u publikaciji na platformi Calameo (str. 114. – 116.) na sljedećoj poveznici: https://www.calameo.com/read/0010373466e80248952d2

“Oznaka kvalitete konkretno je priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za škole je to javno priznanje njihove predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.” (AMPEU)

Kako stoji u pisanome obrazloženju Nacionalne agencije za podršku eTwinningu, koja je dodijelila Oznaku kvalitete projektu Vote4Democracy Ambassadors, „projekt je briljirao u načinu na koji je osmišljen, strukturiran i proveden. Učinkovito je poticano suradničko učenje među učenicima različitih obrazovnih profila i nacionalnosti. Razina posredovanja nastavnika u radu prilagođena je dobi učenika, a međunarodna suradnja učenika i kreativne aktivnosti poticane su tijekom cijeloga projekta. Projekt je strukturiran oko niza međusobno povezanih aktivnosti, a sve aktivnosti, uključujući evaluaciju i diseminaciju, detaljno su dokumentirane u Twinspaceu. Učenici su aktivno sudjelovali u oblikovanju teme i finalnoga proizvoda projekta, organizaciji rada i aktivnosti. Svi su ciljevi postignuti. Diseminacija je provedena tijekom cijeloga projekta na nacionalnoj i međunarodnoj razini te u različitim formatima.“

Koordinatorice projekata silno su ponosne na učenike sudionike koji su, promičući aktivno (europsko) građanstvo s naglaskom na sudjelovanje mladih u (europskim) demokratskim procesima, ponovno dokazali kako predani rad donosi vrsne rezultate.

(PO)HVALA svim vrijednim eTwinnerima, učenicima 4. e, 1. c i 1. e razreda!

Ivana Opačak, prof.

Brodski hodaton

Učenici 1. C i 2. C razreda 20. rujna su se uputili iz Ekonomsko-birotehničke škole prema Trgu Ivane Brlić Mažuranić. Ondje su sudjelovali na Brodskom hodatonu, jednom od ključnih događaja Europskog tjedna mobilnosti. Hodaton promovira održivu mobilnost i potiče...

Europski dan jezika