Vremenik informacija

Natjecanja iz stranih jezika u 2020. godini
Autor: Marija Deanković, 24. 1. 2020.

Učenici Ekonomsko-birotehničke škole natjecali su se ovog tjedna u poznavanju čak tri strana jezika koja se uče u našoj školi – engleskog, njemačkog i talijanskog.

U ponedjeljak, 21.1.2020., održano je školsko natjecanje iz njemačkog jezika, u utorak, 22.1.2020., natjecanje iz talijanskog jezika, te u četvrtak, 23.1.2020., natjecanje iz engleskog jezika. Najveći broj učenika sudjelovao je na natjecanju iz engleskog jezika, a sudjelovati su mogli učenici 2. i 4. razreda. Na natjecanju iz njemačkog sudjelovali su učenici 2. i 3. razreda, a iz talijanskog učenici 3. i 4. razreda. Većina sudionika školuje se za zanimanje hotelijersko-turistički tehničar, što je i očekivano s obzirom na veliku satnicu upravo ovih predmeta, ali i visoku motiviranost učenika za učenje stranih jezika.

Povrh svega, važno je istaknuti da su učenici na svakom od navedenih natjecanja ove godine pokazali izvanredne rezultate i učinili nas iznimno ponosnima. Rezultate natjecanja možete pronaći na oglasnoj ploči škole.

Čestitamo učenicima na ostvarenim rezultatima i želimo puno uspjeha u sljedećem krugu natjecanja!

Profesorice stranih jezika

Tekst: Ana Radočaj, prof.