POTJERA - međupredmetna nastava
Autor: Marija Deanković, 25. 2. 2020.

U ponedjeljak, 24. veljače, tijekom nastave iz predmeta radno pravo u 4. c razredu, održali smo igru Potjera. Pravila su jednostavna, razred se podijelio u 4 grupe (u svakoj grupi je bilo 4 člana), 4 osobe su bile lovci i zadnje 4 osobe su sastavljale i postavljale pitanja.

Pitanja su pokrivala područja 4 pravna predmeta: upravni postupak, uvod u imovinsko pravo, ustavni ustroj Republike Hrvatske i radno pravo. Prva ekipa bi izabrala nasumično jedan predmet te bi izabrala lovca. Zatim slijedi ispitivanje ekipe u trajanju od dvije minute, nakon čega se poziva lovca koji je napustio prostoriju da i on odgovara na ista pitanja.

Na kraju natjecanja najbolja ekipa je bila ekipa iz ustava koja je postigla 17 točnih odgovora i lovac iz ustava koji je postigao 23 točna odgovora. Rezultati su se gledali pojedinačno po ekipama i po lovcima. Ostale ekipe i lovci su također postigli respektabilne rezultate. Ovaj kviz nam je bio ideja da učimo na zabavan i inovativan način te da ponešto naučimo kroz zabavu iz svih predmeta. Na kraju su svi bili zadovoljni i ideja je definitivno potakla naše učenike da uče na novi način.

Juraj Liović, 4. c

Konačni rezultati:

- 1 grupa i lovac (radno pravo): ekipa 16 točnih odgovora, lovac 9
- 2 grupa i lovac (upravni postupak): ekipa 16 točnih odgovora, lovac 12
- 3 grupa i lovac (ustav RH): ekipa 17 točnih odgovora, lovac 23
- 4 grupa i lovac (uvod u imovinsko pravo): ekipa 13 točnih odgovora, lovac 13 točnih odgovora