Dan glagoljice - 22. veljače
Autor: Marija Deanković, 25. 2. 2020.

Prošli tjedan učenici 1. c i 1. e razreda obilježili su Dan glagoljice, kao posvetu hrvatskome jeziku i pismenosti, slikajući i ukrašavajući odabrano glagoljično slovo.

Proglašenje 22. veljače za Dan glagoljice inicirao je Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje koji je ovaj datum odabrao kao spomen na dan kada je u ličkom mjestu Kosinju 1483. godine tiskana prva hrvatska glagoljička knjiga Misal po zakonu Rimskog dvora.

Ovom radionicom želimo hrvatskoj glagoljici, prvome pismu kojim su Hrvati zapisivali svoj materinski jezik, posvetiti pozornost kako bi nakratko ponovno oživjela.

Anamaria Opačak i Lorena Čolak, 1. e