Oznaka eTwinningove škole – zasluženo priznanje (koje zadužuje)

Autor: Ivana Opačak, 18. 3. 2020.

„Čestitamo! Vašoj je školi dodijeljena Oznaka eTwinningove škole 2020./2021., što predstavlja veliko postignuće za Vaš eTwinning tim. Čestitamo jer ste primjer drugim školama! Računamo na Vašu posvećenost promicanju (vrijednosti i misije) eTwinninga u budućnosti.“ Ponosni smo na ovo veliko priznanje Europske komisije jer je prepoznata pedagoška praksa eTwinninga u našoj školi, jer smo, kao jedina škola - dobitnica ove oznake - u našem gradu i županiji, jedna od referentnih točaka za lokalnu zajednicu. Iskrene čestitke ravnatelju, svim učenicima, nastavnicima i stručnim suradnicima članovima školskoga eTwinning tima!

Kako je objašnjeno na www.eTwinning.net, portalu namijenjenom međunarodnoj suradnji i usavršavanju (ne)nastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole, „eTwinningove škole izvrsni su primjeri toga kako cijele škole mogu imati koristi od eTwinninga (jedne od aktivnosti programa Erasmus+). Te škole prepoznaju važnost i vrijednosti eTwinninga te iste ugrađuju u pravila, praksu i stručno usavršavanje u svojim školama, uz podršku uprave škole. Oznaka eTwinningove škole način je da eTwinning prepozna i vrednuje uključenost, predanost i posvećenost ne samo pojedinačnih eTwinnera već i cijele škole u kojoj timovi učitelja i ravnatelja zajedno surađuju.“

Više o konceptu dobivanja statusa eTwinningove škole možete pročitati na sljedećoj poveznici:

Imena europskih i hrvatskih (86) škola dobitnica ovoga priznanja službeno su objavljena na priloženoj poveznici i na drugim mrežnim mjestima eTwinninga i Europske komisije.

Ivana Opačak, prof., podnositeljica prijave za stjecanje Oznake eTwinningove škole