U “Promoparkiću” aktivni i tijekom ljetnoga odmora

Autor: Ivana Opačak, 16. 7. 2020.

Naša debatantica i ambasadorica juniorka Europskoga parlamenta Dajana Ivičić (3.e) sudjelovala je jučer (15. srpnja 2020.) u "Promoparkiću", aktivnosti koju provode volonteri Romskoga nacionalnog vijeća (RNV) u sklopu programa/projekta EUROMIJA usmjerenog na poboljšanje položaja Roma kroz aktivnosti međunarodnih volontera u okviru nove inicijative Europske unije Europske snage solidarnosti.

Romsko nacionalno vijeće krovna je organizacija za ostvarivanje, zaštitu i unaprjeđivanje prava pripadnika romske nacionalne manjine u Republici Hrvatskoj. Kao dio svojih aktivnosti provodi projekt EUROMIJA usmjeren na poboljšanje položaja Roma kroz aktivnosti međunarodnih volontera u okviru nove inicijative Europske unije Europske snage solidarnosti. Nacionalna agencija za mobilnost i programe EU-a (AMPEU) izabrala je RNV za jednu od organizacija koja je dobila status Ambasadora Europskih snaga solidarnosti.

"Promoparkić" u Parku Slavonski Brod kod Kazališno-koncertne dvorane Ivana Brlić Mažuranić organizirali su u večernjim satima (uz poštivanje mjera za sprječavanje širenja koronavirusa) članovi slavonskobrodskoga Centra mladih u suradnji s članovima RNV-a, Volonterskim centrom Slavonski Brod i mladim volonterima iz Argentine, Francuske i Srbije koji su u Hrvatsku došli predstaviti svoja volonterska iskustva i, kroz neformalna druženja u gradskim parkovima, uputiti mlade kako postati dio Europskih snaga solidarnosti.

Mladi volonteri predstavili su projekt RNV-a na temu govora mržnje i koliko dobro zapravo poznajemo romsku zajednicu. Aktivnost se održala na engleskome i hrvatskom jeziku. Kao dio programa EUROMIJA tim međunarodnih volontera planira komplementarne terenske aktivnosti i boravak na više područja Republike Hrvatske. Terenske aktivnosti uključuju više pojedinačnih aktivnosti.

Tekst i fotografija: Dajana Ivičić i Zvonimir Rajković (sudionici događanja); Facebook stranica Centra mladih Slavonski Brod

Ispis statistike od 7. 9. 2020.