Intervju s pjesnikinjom u Mjesecu hrvatske knjige

Autor: Ivana Opačak, 2. 11. 2020.

Anamaria Opačak mlada je pjesnikinja koja pohađa 2.e razred naše škole. Svakodnevno piše i prati književne natječaje, hrabro traži svoje mjesto u književnome svijetu… Svojim se pjesmama i pričama već istaknula u hrvatskome medijskom prostoru, a o nekim smo njezinim uspjesima već pisali OVDJE. Kako smo obećali, u Mjesecu hrvatske knjige predstavljamo njezine poetske uspjehe i doznajemo više o njezinoj ljubavi prema čitanju, poeziji, motivaciji za pisanje, snovima i očekivanjima… Pročitajte intervju Lorene Čolak (2.e) s prijateljicom pjesnikinjom…

Fotografije dviju prijateljica iz vremena fizičke blizine

Ograničeni epidemiološkim mjerama i nedostatkom fizičke blizine, intervju smo kreirali “na daljinu”. Dvije su učenice oblikovale svoja pitanja i odgovore u Googleovu obrascu koji je potom poprimio novi digitalni (Canva) oblik. “Klikom” na fotografiju naslovnice, pročitajte virtualni intervju učenice Lorene Čolak s prijateljicom pjesnikinjom Anamarijom Opačak. Kao što Anamaria kaže, njegujte svoje talente, pišite... Nemojte dopustiti strahu, tremi i manjku samopouzdanja da vas ugnjetavaju i da vam ne daju slobodu otkrivanja i bujanja. Pokažite svoj talent, rastite zajedno s njim i budite radosni jer radost produžuje mladost!