Međunarodni dan tolerancije uz poruke g.Gubine

Autor: Ivana Opačak, 16. 11. 2020.

Danas smo na nastavi hrvatskoga jezika u 1.a razredu ugostili g. Marijana Gubinu, autora ratnoga romana/dnevnika 260 dana. Upravo na Međunarodni dan tolerancije g. Gubina se učenicima obratio, putem Skype videopoziva, s prekrasnim porukama i životnim savjetima.

Učenici 1.a razreda, koji su tijekom Mjeseca hrvatske knjige pročitali roman 260 dana i (s profesoricom Opačak) izradili e-knjižicu svojih prvih književnih osvrta/impresija, s oduševljenjem su dočekali javljanje autora "uživo". I g. je Gubina bio iskreno dirnut reakcijama učenika koji su postavili nekoliko pitanja i strpljivo poslušali njegove poruke. Važno je, kako kaže, uvijek krenuti od sebe, pa i u trenutcima pandemije, jer samo stalnim radom na sebi, čineći svakodnevno (malena) dobra djela, možemo postati bolji ljudi... i tek tada zidati bolje društvo...

Zbog tehničkih je poteškoća naše videodruženje trajalo prekratko. Iskreno se veselimo sljedećem susretu s ovim hrvatskim autorom. Do tada - čitamo se! Svaki će učenik dobiti na poklon knjigu s osobnom posvetom autora. Vjerujemo da će naša e-knjižica književnih osvrta (koju možete pročitati klikom na fotografiju naslovnice) izrasti pravu knjigu.

OVDJE možete pogledati kratku videosnimku razgovora s g. Gubinom.

Danas, na Međunarodni dan tolerancije, predstavljamo i likovni rad Katje Radošević, učenice 1.e razreda, koji je izrađen za kreativni natječaj Oboji svijet bojama tolerancije Foruma za slobodu odgoja u listopadu ove godine. Likovni je rad postao dio službenoga postera našega školskog tima koji vrijedno radi na eTwinningovu projektu Sustainable Schools 4 Sustainable EUrope, a vizualno je obogatio i priloženu e-knjižicu.

Budimo tolerantni(ji) svakoga dana, poštujmo i prihvaćajmo međusobne različitosti, gradimo svi zajedno ljepši svijet!

Učenici 1.a i Ivana Opačak, prof.