Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Marija Deanković, 14. 12. 2020.

Privodimo kraju aktivnosti povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti u našoj školi. Organizirane su mnoge radionice na satovima razrednika, na različitim nastavnim predmetima kroz međupredmetne tema učenike se pokušava osvijestiti o važnosti zdravog i sigurnog života bez raznih opojnih sredstava i drugih oblika ovisnosti.

Nastavnici i školski suradnici u sklopu Školskog preventivnog programa u suradnji s HZJZ educiraju se putem online predavanja kako bi pomogli učenicima. Osim već uobičajenih ovisnosti - pušenja, alkohola i droge, sveprisutniji su novi oblici ovisnosti kojima su podložne najvećim dijelom mlade generacije, a to su kockanje, igre na sreću, ovisnost o mobitelima, internetu - posebno društvenim mrežama, opasnost od modernih sintetičkih droga.

Dio mladih ljudi nije svjestan svoje ovisnosti. Treba prihvatiti savjete, ustati i ne odustati od ispravnog cilja i staviti točku na I. Poslušati razmišljanja svojih kolega učenika kroz tople preporuke za bolji i sretniji život.

Otvorite ove poveznice, preuzmite prezentaciju i poslušajte glas i apel dviju učenica naše škole:

Ana Mladinović, dipl. ing. kem. tehn.

mr. sc. Anita Bašić Jakobović