14. tjedan psihologije u našoj školi

Autor: Marija Deanković, 26. 2. 2021.

Povodom 14. tjedna psihologije (od 15. do 21. veljače 2021.) školska je psihologinja za učenike naše škole pripremila nekoliko aktivnosti.

Učenici četvrtih razreda imali su priliku sudjelovati na radionici „Kako biti podrška drugima?“ kojoj je cilj bio zamijeniti svima već poznate izjave poput „bit će bolje“, „misli pozitivno“, „nemoj se brinuti“ izjavama koje će pružiti podršku i utjehu osobama kojima je ona potrebna. Na kraju radionice učenici su pisali riječi podrške za druge učenike koje su postavljene na plakate na dva ulaza škole kako bi ih svi učenici vidjeli.

Za sve učenike i djelatnike škole je pripremljena izložba optičkih iluzija pod nazivom „Tjedan iluzija u EBŠ“. Iluzije su bile postavljene na vrata učionica, a svi zainteresirani mogli su isprobavati različite iluzije i uvjeriti se da nije sve uvijek onako kako nam se čini. Također je pripremljena iluzija stolice, na kojoj su se svi zainteresirani mogli fotografirati.

Ivana Galić, stručna suradnica psihologinja