Državno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji - osvojeno drugo i treće mjesto

Autor: Antonija Stvorić, 31. 3. 2021.

Na Državnom natjecanju u kompjutorskoj daktilografiji „Dan tipkovnice“, koje je održano 27. ožujka 2021., naša škola osvojila je drugo mjesto. U pojedinačnom natjecanju učenica Marija Farena iz 4. d razreda postigla je izvrstan rezultat od 406 znakova u minuti i zauzela drugo mjesto, a učenica Magdalena Marjanović iz 3. c razreda osvojila treće mjesto s rezultatom od 347 znakova u minuti.

U subotu 27. ožujka 2021. održano je 42. Državno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji.

Hrvatsko stenografsko društvo svake godine organizira „Dan tipkovnice“- državno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji u brzom i točnom online prijepisu zadanog teksta, na kojem sudjeluju najbolji daktilografi iz cijele Hrvatske.

Na natjecanju je sudjelovalo pet učenica naše škole i to Marija Farena i Paulina Marušić iz 4. d razreda; Magdalena Marjanović, Magdalena Đogaš i Ema Dugandžija iz 3. c. razreda – mentorica prof. Marina Golenić. U ukupnom rezultatu škola, naša je osvojila izvrsno 2. mjesto.

U pojedinačnom natjecanju također su postignuti odlični rezultati. Učenica Marija Farena (4. d razred, poslovni tajnik) osvojila  je odlično 2. mjesto i postigla vrhunski rezultat od 406 znakova u minuti, a Magdalena Marjanović osvojila je 3. mjesto s rezultatom od 347 znakova u minuti.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 113 učenika i 16 škola. Učenice su dobile medalje, diplome te prigodne nagrade od društva.

U sklopu natjecanja održana su dva stručna skupa za nastavnike.

Više o natjecanju možete saznati na www.stenograf.hr

Marina Golenić, prof.