2. dan mobilnosti u Bergamu

Autor: Antonija Stvorić, 11. 5. 2022.

Učenici i nastavnice i danas su nastavile s aktivnostima vezanim uz održivost i turizam.

Pješačenjem kroz puteljak u šumi došli smo do sela Camerata Cornello, koje je bilo srednjovjekovni centar trgovine.

Nakon toga smo posjetili lokalnoga farmera, gospodina Fredyja, koji je od svoje farme napravio pravo čudo. Na imanju se nalazi luksuzni restoran, škola jahanja, sirana, autohtone krave i druge domaće životinje. Gospodin Fredy razgovarao je s učenicima o poduzetničkoj strani svojega života, povratku prirodi i o održivosti. Odgovarao je na pitanja učenika i pripremio degustaciju svojih poznatih sireva.
Dan smo završili posjetom San Pellegrinu.

Koordinatorica projekta: Mirta Kos Kolobarić

Virtualna šetnja školom