Digitalni obrazovni modul FSO-a o izborima za Hrvatski sabor
Autor: Ivana Opačak, 20. 6. 2020.

Početkom lipnja o.g. Forum za slobodu odgoja pripremio je digitalni obrazovni modul za učenice i učenike srednjih škola o izborima za Hrvatski sabor. Modul se sastoji od prezentacije u kojoj se učenici, samostalno ili uz pomoć nastavnika/-ce, upoznaju s nekoliko tema vezanih za izbore te s postupkom glasanja (što je važno jer će dio srednjoškolaca ove godine moći prvi put glasati). Posebnost ovoga modula je što sadrži ispit koji učenici mogu riješiti, a ako točno riješe više od 60% ispita dobivaju potvrdu o završenome digitalnom obrazovnom modulu.

Neki su učenici (ambasadori juniori EP-a) već proučili materijale, osnažili svoje građanske kompetencije, provjerili svoje znanje i zavrijedili potvrdu Foruma. Najvažnije od svega – spremni su (neki prvi put) iskoristiti svoje pravo, preuzeti odgovornost i sudjelovati u nacionalnome slavlju demokracije. Pozivamo sve zainteresirane učenike da pristupe digitalnome modulu na OVOJ POVEZNICI.