> Projekti  > S.T.E.P.+
Static HTML

Survival kit - višejezični rječnik

Autor: Marija Deanković, 5. 10. 2020. 08:51

Učenici koji sudjeluju u Erasmus+ projektu S.T.E.P.+ obilježili su Europski dan jezika 2020. godine jednom zanimljivom virtualnom aktivnošću na Twinspaceu projekta. Zajednički su izradili višejezični rječnik koji sadrži osnovne izraze za snalaženje u stranoj zemlji. Tako, osim na našem jeziku, možete naučiti neke fraze na još tri jezika - francuskom, talijanskom i poljskom.

Promicanje turizma - promotivni video

Autor: Marija Deanković, 15. 7. 2020. 09:05

U sklopu dvogodišnjeg Erasmus+ KA2 projekta S.T.E.P.+ kojega provodi naša škola, tijekom prve godine provedbe (i nakon prve odrađene mobilnosti) susreli smo se s poteškoćama izazvanim pandemijom korona virusa. Ipak, uz obveze u nastavi na daljinu, učenici koji sudjeluju u projektu odradili su i mnoge projektne aktivnosti na eTwinning platformi projekta, kao i neke neplanirane aktivnosti koje su se pokazale potrebnima. Na primjer., snimljen je video podrške za sve partnere na projektu.

S.T.E.P.+ Erasmus+ projekt

Autor: Marija Deanković, 11. 5. 2020. 09:14

Da je sve bilo kako smo planirali i da nam koronavirus nije dramatično promijenio živote, danas bismo u našoj školi bili domaćini projektnim partnerima iz Francuske, Italije i Poljske.

Čestitamo Dan Europe!

Autor: Marija Deanković, 8. 5. 2020. 09:21

Naša škola započela je s izgradnjom svoje europske dimenzije još 2013. godine, kada se uključila u EU projekte. Ove godine smo, povodom Dana Europe i planiranih Dana otvorenih vrata EBŠ, željeli predstaviti naš Erasmus+ KA2 projekt S.T.E.P.+ učenicima i široj javnosti. Točnije, htjeli smo podijeliti europska iskustva stečena tijekom mobilnosti i suradnje s vršnjacima iz Francuske, Italije i Poljske, partnerima na projektu.

[više]

Prva mobilnost učenika Ekonomsko-birotehničke škole u sklopu Erasmus+ projekta S.T.E.P.+

Autor: Marija Deanković, 4. 2. 2020. 14:26

Učenici Ekonomsko-birotehničke škole vratili su se s prve mobilnosti u sklopu Erasmus+ KA2 projekta S.T.E.P.+, koja je trajala od 26. do 31. siječnja 2020. u Champagnolu u Francuskoj. U mobilnosti je sudjelovalo 9 učenika škole, u pratnji profesorica Mirte Kos Kolobarić, Marije Deanković i Ane Radočaj.

Posjet Udruzi „Regoč“

Autor: Marija Deanković, 25. 11. 2019. 19:51

U ponedjeljak, 25. studenog 2019., profesorice Mihaela Maričević i Ana Radočaj posjetile su Udrugu osoba s intelektualnim teškoćama „Regoč“ u sklopu Dana otvorenih vrata Udruge. Posjet Udruzi povezan je s aktivnostima u sklopu projekta Ekonomsko-birotehničke škole "S.T.E.P.+ - Sustainable Tourism Erasmus+ Project", čija glavna tema je održivi turizam, a obuhvaća podteme poduzetništvo u turizmu, dostupnost turističkih odredišta i proizvoda osobama s invaliditetom i kulturno nasljeđe kao održivi turistički proizvod.

Posjet Katarinskom sajmu

Autor: Marija Deanković, 23. 11. 2019. 20:24

U petak, 22. studenog 2019., učenice Laura Sudar (1. e) i Anja Živković (1. g) u pratnji prof. Mirte Kos Kolobarić posjetile su Katarinski sajam. Posjet je bio vezan uz projektne aktivnosti Erasmus+ projekta S.T.E.P.+ o kulturnom nasljeđu.

Sastanak projektnog tima

Autor: Marija Deanković, 15. 11. 2019. 08:12

12. studenog 2019. godine održan je još jedan sastanak projektnog tima Erasmus+ projekta S.T.E.P.+. Drago nam je da je na sastanak došla gospođa Ružica Vidaković, direktorica Turističke zajednice Brodsko-posavske županije.

Aktivnosti u sklopu S.T.E.P.+ projekta

Autor: Marija Deanković, 12. 11. 2019. 19:31

Jedna od prvih aktivnosti za učenike na Twinspaceu projekta bila je izrada službenog loga projekta. Svaka zemlja partner imala je zadatak ponuditi 5 ideja za logo. Učenici su dobili smjernice za izradu dobroga loga te im je predloženo nekoliko digitalnih alata za njegovu izradu. Svih 5 ideja naših učenika možete vidjeti na priloženim slikama.

[više]

Obavijest o izboru učenika za mobilnosti u sklopu Erasmus+ KA2 projekta S.T.E.P.+

Autor: Marija Deanković, 18. 10. 2019. 10:17

18. listopada 2020. projektni tim održao je sastanak na kojem su odabrani učenici koji će sudjelovati u mobilnostima u sklopu Erasmus+ KA2 projekta S.T.E.P.+.

Prijave svih učenika koji su se prijavili za sudjelovanje u mobilnostima prihvaćene su.

Erasmus+ dani

Autor: Marija Deanković, 12. 10. 2019. 14:32

10. i 11. listopada 2019. godine u Ekonomsko-birotehničkoj školi po prvi put su obilježeni Erasmus+ dani. Program Erasmus+ je financiran sredstvima Europske unije, a omogućava učenicima, nastavnicima i studentima mobilnosti u svrhu učenja i razmjene dobrih praksi.

S.T.E.P.+ - Sustainable Tourism Erasmus+ Project

Autor: Marija Deanković, 10. 10. 2019. 11:47

U sklopu Erasmus+ KA2 projekt pod nazivom „S.T.E.P.+ - Sustainable Tourism Erasmus+ Project“, kojega provodi naša škola, održan je transnacionalni sastanak projektnih koordinatora. Domaćin sastanka bila je strukovna škola Zespol Szkol Im. Jana Kasprowicza, koja učenicima nudi različite obrazovne programe.  Sastanak je održan u razdoblju od 1.-3. listopada 2019.

[više]

Poziv za iskazivanje interesa učenika za sudjelovanje u Erasmus+ KA2 projektu "S.T.E.P.+ - Sustainable Tourism Erasmus+ Project" Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marija Deanković, 23. 9. 2019. 10:12

Ekonomsko-birotehničkoj školi odobren je Erasmus+ KA2 projekt "S.T.E.P.+ - Sustainable Tourism Erasmus+ Project", koji će uključiti mobilnosti učenika i nastavnika.

Koordinator KA2 strateškog partnerstva među školama je LYCEE PAUL EMILE VICTOR iz grada Champagnole u Francuskoj, a preostale tri partnerske škole su:

• ZESPOL SZKOL IM. JANA KASPROWICZA, Jelcz Laskowice, Poljska
  • EKONOMSKO-BIROTEHNIČKA ŠKOLA,  Slavonski Brod, Hrvatska