Datum objave: 28. siječnja 2026.

Školsko natjecanje iz geografije

Jučer, 27. siječnja 2026. godine, u Ekonomsko-birotehničkoj školi održano je Školsko natjecanje iz geografije. Pod mentorstvom nastavnika Anamarije Sverić i Hrvoja Hricaka, svoje znanje i snalažljivost iz nastavnog predmeta Geografija pokazalo je 7 učenika naše škole. Natjecanje je obuhvaćalo 3 kategorije – 4. razred gimnazije te A i B kategorije za strukovne škole. Učenici koji su se dobrovoljno javili i sudjelovali na natjecanju te odvojili svoje slobodno vrijeme za pripremu, itekako su nam dali poticaja da to dugogodišnje natjecanje uspijemo očuvati usprkos velikim promjenama koje nas zahvaćaju uvođenjem modularne nastave u strukovnim školama i smanjivanjem satnice iz nastavnog predmeta Geografija.

Sljedeći korak je županijsko natjecanje, koje se održava u mjesecu ožujku. Čekamo rezultate i nadamo se pozivu za sudjelovanje!

Veliko hvala svim učenicima sudionicima na iskazanom interesu.

Anamarija Sverić, nastavnica geografije

Pročitajte još

Županijsko natjecanje iz engleskoga jezika

Danas je u Gimnaziji "Matija Mesić" u Slavonskome Brodu održano Županijsko natjecanje iz engleskoga jezika.Našu su školu predstavljale dvije učenice, koje su ostvarile sjajne rezultate.Marija Elbl (2. E) osvojila je 1. mjesto u kategoriji 2B (2. razredi srednjih...

Psihologija ljutnje

Ljutnja je jedna od temeljnih ljudskih emocija. Iako je često doživljavamo kao „negativnu“, znanstvena istraživanja pokazuju da je ona evolucijski adaptivna - razvila se kako bi nas zaštitila od nepravde, prijetnje i narušavanja granica. Problem nije u samoj ljutnji,...

Skip to content