Vremenik informacija

Ovaj mjesec: 2046
Obilježavanje Međunarodnog dana štednje
Autor: Marija Deanković, 7. 11. 2019.

Povodom Međunarodnog dana štednje, koji se obilježava 31. listopada, učenici 3.a i 3.g razreda izradili su prigodne plakate. Svjetskim danom štednje obilježava se sjećanje na Prvi međunarodni kongres štedioničara, održan 31. listopada 1924. u Milanu, na kojem je zaključeno da je štednja prijeko potrebna za razvoj.

Učenici su samostalno izradili plakate kojima su prikazali značaj i važnost štednje, ali i što štednja za njih predstavlja. Najbolja tri uratka odabrala je komisija koju su činili ravnatelj Mato Čaklovac te profesorice Darija Samardžić i Željka Poleksić. Najboljim uratkom proglašen je rad učenice Dorotee Stojanović, dok su drugim i trećim uratkom proglašeni radovi učenika Ane Lucić i Filipa Novakovića. Učenici su od škole kao nagrade dobili prigodne poklone - štedne kasice, sa svrhom daljnjeg poticanja štedljivosti. Vrijedne poklon bonove za učenike priredila je i školska pekarnica „Mrvica“.

Vanja Bano, prof.