Večer matematike 2019.
Autor: Marija Deanković, 9. 12. 2019.

U četvrtak, 5. prosinca 2019. godine, u našoj školi obilježili smo Večer matematike 2019. Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Glavni organizator i pokrovitelj je Hrvatsko matematičko društvo.

Radionice su priredile i vodile profesorice matematike D. Pastuović, Ž. Balunović, M. Lopojda i A. Seletković. Učenici 3. a i 3. b razreda sudjelovali su na 4 pripremljene radionice: kriptografija, izrada trodimenzionalnih modela tijela, matematika i šivanje, programiranje Pro-Bot autića.

Učenici su aktivno i s velikom zanimanjem sudjelovali u radu.

Ana Seletković, prof. i Darija Pastuović, prof.