Međunarodni dan žena 2021.

Autor: Marija Deanković, 5. 3. 2021.

Međunarodni dan žena obilježava se 8. ožujka. To je dan kada se slave žene i njihova snaga, ali isto tako i dan kada je važno ukazati na činjenicu da se borba za ženska prava koja traje već stoljećima nastavlja i u današnje vrijeme.

Učenici 2. g i 2. e razreda u suradnji s prof. Anom Radočaj i Anom Milković istraživali su o utjecajnim ženama koje su dale važan doprinos u borbi za ženska prava te ženama koje su rušile stereotipe i ostvarile izuzetna životna postignuća.

Učenici su o tim izuzetnim ženama i  na temu borbe za ravnopravnost spolova izradili kvizove, prezentacije, stripove, crteže i pjesme.

U završnoj fazi projekta Black History Month/Week and International Women's Day  testirajte svoje znanje u njihovim kvizovima te pregledajte cijelu kolekciju učeničkih radova na poveznici:

prof. Ana Radočaj
prof. Mirta Kos Kolobarić