Radovi Novinarske skupine učenika Ekonomsko-birotehničke škole u školskoj godini 2022./23. pod vodstvom profesorice Dolores Soldo.

Ponos naše škole

Autor: Marija Deanković, 23. 12. 2022. 16:31

Treniram košarku od svoje 10. godine (tada sam bila 4. razred osnovne škole). Počela sam trenirati skupa sa svojom sestrom koja je poslije osnovne škole odustala od treniranja košarke, a ja, bez obzira na srednju školu, ne planiram o prestanku treniranja onog što volim. Sestra i roditelji su ti koji su me poticali i bili uz mene uz najteže početke.

Ukrajinski ples

Autor: Marija Deanković, 20. 12. 2022. 12:18

Moja priča počinje ovako...Od djetinjstva volim ples i pjevanje. Probala sam puno sportova i nisu mi se svidjeli. Sa 7 godina mama me odlučila odvesti na probu ukrajinskog plesa u društvu UKPD Ukrajina Slavonski Brod... Da vam budem iskrena jedino se mojoj mami sviđao taj ples. Mom tati se nije posebno svidjelo jer mi ništa nemamo s Ukrajincima, a ni meni no nisam bila nešto ni zainteresirana za taj ples kada mi je mama pokazala video na youtubeu.

Mala škola, veliko srce

Autor: Marija Deanković, 16. 12. 2022. 08:27

U srijedu 14.12.2022 posjetili smo Osnovnu školu "Milan Amruš". Kroz cijelo moje školovanje zanimalo me je kako izgleda ta škola i na koji način u funkcionira. U svojoj osnovnoj školi smo u nekim trenutcima pričali o toj školi i od tada sam dobio zanimanje da ju posjetim i da vidim kako to sve izgleda.

Šesti autobus – dojmovi učenika

Autor: Marija Deanković, 7. 12. 2022. 12:58

Pročitajte dojmove naših učenika koji su pogledali film Šesti autobus.

Šesti autobus – film o potrazi za istinom

Autor: Marija Deanković, 7. 12. 2022. 10:00

Hoće li istina o Vukovaru ikad biti poznata? Imamo li hrabrosti saznati je? Otkrivanje ili privid? U svijetu gdje je istina jednog čovjeka laž drugog. U svijetu u kojem se postavlja mnogo pitanja, u svijetu koji nije onakav kakav se čini… Potraga za istinom, film o buđenju, film o slobodi. Film dubokih osjećaja. Film koji morate pogledati.

Izlet u Vukovar

Autor: Marija Deanković, 30. 11. 2022. 10:09

U petak, 25. studenog, 44 učenika Ekonomsko-birotehničke škole Slavonski Brod posjetila su Vukovar u pratnji profesora Josipa Skoke i profesorice Ivane Žalac.

16. festival čokolade, 11. - 13.11.2022.

Autor: Marija Deanković, 14. 11. 2022. 09:04

Ne propustite otkriti neke sasvim nove čokoladne delicije i vrhunske okuse. Prepustite se čarima čokolade i uživajte u eleganciji čokoladne Opatije!

Tjedan globalnog obrazovanja, 16. - 20. studenog

Autor: Marija Deanković, 14. 11. 2022. 09:03

Tjedan globalnog obrazovanja održava se diljem Hrvatske od 16. do 20. studenog u sklopu široke kampanje koju koordinira Centar Sjever-Jug Vijeća Europe, a koji se svake godine obilježava kroz različite oblike formalnog i neformalnog obrazovanja, te informalnog učenja u cijeloj Europi. Tjedan globalnog obrazovanja godišnja je svjetska inicijativa za podizanje svijesti o važnosti razvijanja globalne kompetencije mladih, ali i drugih građana, a i ove se godine provodi pod istim motom kao i prošle – „Ovo je naš svijet, pokrenimo promjene zajedno!“.

Čokoladno putovanje

Autor: Marija Deanković, 14. 11. 2022. 09:00

Naše putovanje u čudesan svijet čokolade započelo je 5.11.2022. u vrlo ranim satima jutra prema Zotter tvornici čokolade u Grazu, u Austriji. Ukupno smo do tvornice putovali sedam sati. Putovanje je bilo puno lijepih prizora i pejzaža iz prirode. Na samom prilazu tvornici mogli smo vidjeti mnoge zanimljive atrakcije. Npr. klupe izrađene od starih kada, improvizirane tegle za cvijeće (wc školjka).

Virtualna šetnja školom

Šk. god. 2022./23.

Šk. god. 2022./2023.

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.