Ključna aktivnost 1 u području općeg obrazovanja

Fin(sk)a kroativna škola
2019-1-HR01-KA101-060283

Fin(sk)a kroativna škola

Obilježavanje Dana Erasmusa 2022.

Autor: Antonija Stvorić, 13. 10. 2022. 21:43

Danas, 13. listopada 2022. godine, u našoj školi održano je javno događanje povodom obilježavanja Dana Erasmusa 2022. godine.

Završetak projekta Fin(sk)a kroativna škola

Autor: Antonija Stvorić, 31. 8. 2022. 19:49

Današnjim danom službeno završava naš projekt. U posljednjih desetak dana, nakon povratka s mobilnosti, bili smo jako aktivni - 4-5 objava na web/Facebook stranicama, 3 objave na lokalnim portalima, 2 intervjua na radiju, članak u lokalnim novinama, videogalerija s impresijama sudionika, 6 predavanja na sastancima stručnih vijeća škole i na sastancima NV-a/ŽSV-a/MŽSV-a.

Diseminacija projekta

Autor: Antonija Stvorić, 31. 8. 2022. 15:18

Kako bismo što bolje diseminirali ono što smo naučili tijekom job shadowinga u Finskoj, izradili smo brošure na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku.
Slobodno ih možete pregledati i preuzeti!

O projektu u medijima

Autor: Antonija Stvorić, 29. 8. 2022. 16:26

Zahvaljujemo lokalnim radio stanicama, Radio Slavoniji i Radiju 92FM, što su pokazali interes za europske aktivnosti naše škole i što su (i ovaj) naš projekt "pokrili"!
Oba intervjua možete poslušati na poveznici:

Impresije nastavnika

Autor: Antonija Stvorić, 26. 8. 2022. 08:35

Zadnjega dana boravka u našoj školi domaćinu, Hämeenlinnan Lyseon Lukio, snimili smo videozapise s našim sudionicima mobilnosti.

[više]

Prva diseminacija rezultata Erasmus+ projekta Fin(sk)a kroativna škola kolegama u Ekonomsko-birotehničkoj školi

Autor: Antonija Stvorić, 25. 8. 2022. 13:12

Na sjednici Nastavničkog vijeća Ekonomsko-birotehničke škole održanoj 24. kolovoza 2022. godine, svi sudionici mobilnosti održali su zajedničku prezentaciju o iskustvima stečenima tijekom praćenja nastave finskih kolega u sklopu Erasmus+ projekta Fin(sk)a kroativna škola.

Job shadowing 8 djelatnika Ekonomsko-birotehničke škole u Finskoj

Autor: Antonija Stvorić, 22. 8. 2022. 18:12

8 djelatnika Ekonomsko-birotehničke škole boravilo je na aktivnosti job shadowinga srednjoj školi Koulutuskuntayhtymä Tavastia Hämeenlinnan Lyseon Lukio u Hämeenlinni u Finskoj. Ova aktivnost organizirana je u sklopu Erasmus+ KA1 projekta Fin(sk)a kroativna škola. Područja promatranja nastave finskih kolega bila su: inovativne nastavne metode, IKT alati u nastavi, građanski odgoj i obrazovanje, izrada vlastitih nastavnih materijala, suvremena nastava engleskog i njemačkog jezika kao stranih jezika te upravljanje školom.

[više]

Završne pripreme za mobilnost u Finsku

Autor: Antonija Stvorić, 7. 7. 2022. 11:03

Kako se datum dogovorene mobilnosti bliži, tijekom lipnja i srpnja sudionici mobilnosti nastavili su sa sudjelovanjem u pripremnim radionicama za što uspješnije promatranje nastave finskih kolega (job shadowing).

Dani Erasmusa - Youths Connect 1

Autor: Antonija Stvorić, 17. 10. 2021. 14:00

U videokonferenciji s učenicima iz finske škole Hämeenlinnan lyseon lukio (koja nam je partner u Erasmus+ KA1 projektu Fin(lan)d the Croative school) i njihovom nastavnicom engleskog jezika, Riikom Nieminen, sudjelovalo je 12 učenika 2.g razreda.

[više]

Sastanak projektnih koordinatora Erasmus+ projekata škole s ravnateljem

Autor: Antonija Stvorić, 10. 6. 2021. 10:13

8. lipnja 2021. godine koordinatori Erasmus+ projekata u našoj školi, Igor Bjelobabić i Mirta Kos Kolobarić, održali su sastanak s ravnateljem škole. Teme su bile izgledi za organiziranje mobilnosti učenika i nastavnika u sljedećoj školskoj godini, ukoliko to epidemiološke prilike budu dozvoljavale.

[više]

Održan prvi dio pedagoških priprema za sudionike mobilnosti

Autor: Marija Deanković, 21. 10. 2019. 09:17

18. listopada 2019. godine održali smo prvu pripremnu radionicu za sudionike mobilnosti.Glavna je tema bila registracija na eTwinning, postupak pokretanja projekata i njihova primjena u nastavi i EU projektima. Sudionici mobilnosti također su se upoznali s portalom School Education Gateway i mogućnostima online edukacija u različitim područjima.

[više]

Natječaj za odabir sudionika mobilnosti u sklopu Erasmus+ projekta Fin(sk)a kroativna škola Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marija Deanković, 30. 8. 2019. 10:20

Ekonomsko-birotehnička škola provodi projekt Fin(sk)a kroativna škola. Projekt je odobren i financiran od Agencije za mobilnost i programe EU u sklopu programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1 za područje općeg obrazovanja – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince - Fin(sk)a kroativna škola, projekt br. 2019-1-HR01-KA101-060283.

[više]

Novi Erasmus+ KA1 projekt Ekonomsko-birotehničke škole – Fin(sk)a kroativna škola

Autor: Marija Deanković, 14. 6. 2019. 09:01

Ekonomsko-birotehnička škola počet će s provedbom još jednoga Erasmus+ projekta -  Fin(sk)a kroativna škola. Projekt je odobren i financiran od strane Agencije za mobilnost i programe EU, u sklopu Erasmus+ programa, Ključna aktivnost 1 u području općeg obrazovanja - broj projekta: 2019-1-HR01-KA101-060283.

Virtualna šetnja školom

Šk. god. 2022./23.

Šk. god. 2022./2023.

VAŽNO. Obratite pažnju na odabir udžbenika iz stranih jezika (1. strani jezik - nastavljači  i 2. strani jezik - početnici) te izbornih predmeta  vjeronauka ili etike.