Vremenik informacija

Ovaj mjesec: 2049
Mjesec hrvatske knjige #poletiuzknjigu
Autor: Marija Deanković, 24. 10. 2019.

Učenici 1. c i 1. e razreda obilježili su Mjesec hrvatske knjige koji se tradicionalno održava od 15. listopada do 15. studenoga. Cilj ove manifestacije promicanje je čitanja kao društvene vrijednosti i knjige kao kulturnoga dobra.

Nakon što su učenici pročitali književna djela prema samostalnome izboru, izradili su krila kojima je svrha spoznaja da čitanje može biti zabavno, poučno i potrebno kako bismo otvorili vrata u novi svijet.

Osim što su ispisali autore i naslove knjiga, učenici su ispunili pera dojmovima pročitanih djela, preporukama te zanimljivim citatima i porukama. Osmislili su hashtag #poletiuzknjigu pod kojim će dijeliti fotografije krila te time popularizirati čitanje i pobuditi čitalačku svijest.

Fotografiraj se i ti, objavi fotografiju na društvenoj mreži te zajedno s nama #poletiuzknjigu.

Dajana Karakaš, prof.