Vremenik informacija

Ovaj tjedan: 2069
PBL - Problem based learning Erasmus+ mobility
Autor: Marija Deanković, 12. 11. 2019.

Učenici Ekonomsko-birotehničke škole trenutno su na mobilnosti u Perugiji u Italiji (od 10. do 16. studenog) u sklopu projekta Problem based learning.

Prvi dan mobilnosti započeo je upoznavanjem učenika s programom projekta i obilaskom škole domaćina. Potom je uslijedio izbor službenoga loga projekta. Naš logo pobijedio je u konkurenciji svih zemalja partnera (Njemačka, Portugal, Italija i Hrvatska), a izradio ga je učenik Matija Delač (2. a).

Nakon toga Josipa Bitunjac (2. e) i Matija Delač (2. a) predstavili su Hrvatsku, Slavonski Brod i našu školu. Nina Knežević (2. g) i Teo Sekulić (2. a) sudjelovali su u demonstraciji Planetarijuma unutar koje su imali priliku naučiti više informacija o svemiru.

S obzirom na to da je projekt usmjeren na problemsko učenje, učenica Ana Gruić (2. e) predstavila je primjere problemskog učenja u našoj školi.

Dajana Karakaš, prof. i Igor Bjelobabić, prof.