Knjiga s osobnom posvetom autora na dar

Autor: Ivana Opačak, 15. 2. 2021.

Danas je svaki učenik 1.a razreda dobio knjigu na dar.

Kao što je na Međunarodni dan tolerancije 2020. obećao, autor ratnoga dnevnika 260 dana Marijan Gubina vlastoručno je ispisao posvete svim učenicima i članovima njihovih obitelji... Knjige su tijekom razdoblja nastave online isporučene... Danas je svaki učenik dobio svoj primjerak... Najljepši mogući "povratak" u školske klupe! G. Gubini od srca veliko HVALA! Čitamo se!

Podsjetimo, tijekom Mjeseca hrvatske knjige 2020. dio je učenika 1.a razreda pročitao roman 260 dana suvremenoga hrvatskog autora Marijana Gubine. Potom su učenici (s prof. Opačak) izradili e-knjižicu svojih (prvih) književnih osvrta i upriličili razgovor s književnikom "uživo". Bilo je više interesa za čitanje nego što je bilo dostupnih knjiga u školskoj knjižnici... Nisu svi učenici pročitali roman... Sada isprika više nema! Do sljedećega razgovora s autorom - čitamo, promišljamo, učimo... da se ne zaboravi!

Knjiga donosi radost!

Hvala g. Gubini!