> O školi
O školi

Ekonomsko-birotehnička škola nastala je diobom Centra za odgoj i usmjereno obrazovanje  „Rade Končar“ 1. rujna 1991. godine od kada djeluje kao samostalna ustanova.

U listopadu 2008. godine Ekonomsko-birotehnička škola preseljena je u novi prostor u Naselju Andrija Hebrang 13/1.

Ukupna površina školskog prostora je 46 967 m2. Zelene površine zauzimaju 27 588 m2, igrališta unutar zelenog pojasa 10 403 m2, a površina svih pješačkih, kolnih površina i površina u mirovanju iznosi 6 376 m2. Ukupna bruto površina objekta je 4 966,98 m2. Škola radi u dvije smjene i ima vlastito centralno grijanje.